İnternet şirketini kurmak isteyen girişimcilere fikirlerini test edip, ihtiyaç duyacakları ilk melek yatırımı sağlayan bir platformdur.

Doğa Girişim olarak ne arıyoruz?


  • Sorun çözmeye odaklı teknoloji girişimleriyle ilgileniyoruz.

  • Bir prototip veya wireframelerin hazır olmasını yani üzerine birlikte çalışabileceğimiz ell tutulur birşeyler getirmenizi bekliyoruz.

  • Odağımızda nesnelerin interneti, mobil ve web projeleri var.

  • Projenin fikirden ötesine geçmiş olmasını bekliyoruz.

  • Ekibin en az bir yazılımcıdan oluşması gerekiyor.

Doğa Girişim süreçleri nelerdir?


FİKİR VE HEDEFLER

Girişimcinin fikir, hedefleri ve belirlediği KPI'ları dinleriz. 25,000TL tohum yatırım ile pazarlama ve diğer masraflara bütçe ayırarak projenin kendi başına ne kadar uçabileceğini test ederiz. Yalın girişim yaklaşımıyla ve tecrübelerimizle varsayımların belirlenmesi ve ürünün temel fonksiyonlarının çıkarılmasına yardımcı oluruz. İlk aşamada ihtiyaç olan olası müşteri görüşmeleri için ve Doğa Grubu şirketleriyle yapılabilecek iş birlikleri için ilk adımları atmalarına yardımcı oluruz. Pazar araştırması, gerekli hukuki süreçlerin yönetilmesinde destek sağlarız. "Business Model Canvas'ın" oluşturulması hedeflenir.


TESTLER VE TASARIM

Verilen diğer desteklerin yanında girişimcinin neleri doğrulaması gerektiği, testlerinin tasarımı ve metriklerinin belirlenmesine yardımcı oluruz. Bir sonraki aşamada ilk aşamada belirlenen testler için gerekli ürün geliştirmeleri yapılır. Bu noktada kullanıcı deneyimi ve ürün performansı için ihtiyaç olan teknik mentorluk sağlanır. Wireframeler, kullanıcı deneyimi, olası müşteri personaları yaratılır. 8 hafta sonunda hedeflenen KPI'lar netleşir.


ÜRET

Üretim süreci sürekli test, üretim ve yeniden test şeklinde ilerler. Bu süreçte haftalık olarak "Problem Solution Canvas" oluşturulur, problemlerin geçmişi, çözümlerin süreç takibi sağlanır.


YATIRIM

Girişimci ilk aşamada belirlemesine yardımcı olduğumuz KPI'larını tutturması durumunda 100,000TL lik ikinci tur yatırım almaya hak kazanır.

İlgi alanlarımız

SOSYAL AĞ

OYUN

MOBİL

İÇERİK

BÜYÜK VERİ


NESNELERİN İNTERNETİ

BULUT ÇÖZÜMLERİ

REKLAM

EĞİTİM

İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ

Yatırım

Ofis, toplantı odası ve altyapı desteği.

Doğa Grubu şirketlerinde ürünü test etme imkanı

Hukuki destek

Network yardımı

Her seferinde tek proje